Зупинити, відновити і ще раз зупинити…

Зупинити, відновити і ще раз зупинити…

Артем Трекке
старший партнер, адвокат АО «Credence»

Чи враховувати в загальний строк дні, в які одночасно відновлювалось та зупинялося розслідування?

Всім добре відомо, що строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про його відновлення не включається у строки досудового розслідування. Однак, що робити, коли досудове розслідування відновлюється та зупиняється в один і той же день? Чи враховується цей день в строк, передбачений ст. 219 КПК України?
 
Детективи НАБУ вважають, що ні, посилаючись на те, що стаття 219 вказує саме на день винесення постанови про зупинення, а тому день (число) вчинення такої процесуальної дії не включаються до загального строку.

А як бути із загальною нормою, передбаченою ст.115 КПК України, згідно якої при обчисленні строків днями та місяцями не береться до уваги той день, від якого починається строк?

У цій статті зазначається виключний перелік випадків, у яких строк починається не з наступного дня, а з певного чітко вказаного моменту, до яких винесення постанови зупинення кримінального провадження не відноситься.

З цим погоджувалися и погоджуються судді загальних судів, враховуючи такі дні під час розрахунку тривалості строку досудового розслідування.

Загалом, слід зауважити, що у разі підтримання першої позиції, це може стати інструментом для зловживань з боку органів досудового розслідування, які уміло користуватимуться можливістю провести слідчі та інші процесуальні дії, не вичерпуючи при цьому дні строку досудового розслідування.