Розслідування подій в Одесі 2 травня 2014 року фактично відсутнє – Олег Татаров

Розслідування подій в Одесі 2 травня 2014 року фактично відсутнє – Олег Татаров

«2 травня відзначається шоста річниця насильства в Одесі, яке забрало життя 48 людей, однак жодна особа так і не була притягнена до відповідальності за 48 вбивств та смертей, – заявила Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні М.Богнер.  – Останні шість років сім’ї жертв борються за справедливість. Всі ці шість років правосуддя залишається примарним».

Відсутність результатів шестирічного розслідування пояснюють адвокати Credence, які представляють інтереси потерпілих.

«Ми бачимо політику двійних стандартів – розслідуються дії лише одної сторони, а не досліджуються дії іншої, – говорить керуючий партнер Олег Татаров. – Ми прогнозуємо що колишні керівники правоохоронних органів, у тому числі генеральний прокурор, не давали розслідувати кримінальне провадження слідчим національної поліції. Ми розуміємо що був вчинений злочин, бездіяли працівники правоохоронних органів, докази були втрачені, свідки роз'їхалися».
 
Якщо розглядати події з юридичної точки зору, то на сьогодні адвокати констатують декілька важливих речей. По-перше, однобокість розслідування. Навіть ігнорується інформація з відкритих джерел про використання зброї, підготовки до підпалу будівлі Будинку профспілок, інші обставини, які б могли дати відповіді на ролі осіб з кожної сторони та забезпечити об’єктивність розслідування.

По-друге, це небажання об’єднувати справи. Існує три основних провадження. Перше розслідує поліція Одеської області, друге – ДБР, та ще одне – територіальне управління ДБР у м. Миколаєві. Зрозуміло що у всіх йдеться про ті самі події. Але Офіс генерального прокурора не об’єднує ці справи для об’єктивного та повного розслідування та на декілька звернень захисників відповідає відмовами.

«Цю справу можна розслідувати, можна кримінальне провадження направити до суду, координуючою роль у цьому випадку має відігравати генеральний прокурор, – вважає Олег Татаров. – Для мне незрозуміло, чому кримінальне провадження знаходиться не на контролі, чому відсутні результати».

Міжнародні інституції не вперше звертаються до української влади щодо розслідування жахливих подій, констатуючі відсутність будь-якого прогресу. Але досі слідство практично не рухається.
«За рік, що минув, не було істотного прогресу в розслідуванні чи судових процесах. Щодо смертей в центрі міста, то ні розслідування, ні судові процеси не просунулися вперед з 2 травня 2019 року. Ми також бачимо, відсутність прогресу у розслідуванні смертей на Куликовому Полі. Також ми не бачили істотного прогресу у кримінальних провадженнях щодо співробітників поліції, обвинувачуваних у неналежному реагуванні на сутички та заворушення», – констатує представник ООН пані Богнер.
 
Більш детально про проблеми у розслідуванні цієї трагедії у коментарі Олега Татарова телеканалу «НАШ»: