Those who did not have time were late

Those who did not have time were late

Артем Трекке
старший партнерадвокат АО «Credence», к.ю.н.

«Строк досудового розслідування - не є простою формальністю, а особа не може необмежений час перебувати в стані підозрюваного» - на цьому наголошують судді, однак сторона обвинувачення часто діє з точністю до навпаки.

Так орган досудового розслідування повідомивши сторону захисту про відкриття матеріалів у порядку ст. 290 КПК України, буває забуває що досудове розслідування на цьому не закінчилось і що обов’язок здійснювати процесуальні дії у межах строку ніхто не відміняв.

Звісно строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження у порядку ст. 290 КПК України не включається у строки досудового розслідування. Однак, після завершення такого ознайомлення, строк продовжує спливати, в той час як сторона обвинувачення не поспішає складати обвинувальний акт та скеровувати його до суду.

Це призводить до ситуації, коли суд отримує обвинувальний акт вже поза межами передбаченого законом строку.
Для прикладу, в одному з проваджень, слідчим суддею було встановлено стороні захисту чіткий строк для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Після його завершення сплив строку досудового розслідування продовжився. Втім, процесуальний керівник не звернув на це увагу та скерував обвинувальний акт вже після закінчення передбаченого законом строку, що стало підставою для закриття кримінального провадження (https://reyestr.court.gov.ua/Review/91900911). Ця ситуація демонструє необхідність відслідковувати захистом дотримання строку досудового розслідування стороною обвинувачення та завжди пересвідчуватися у вчасному врученні та направленні обвинувального акту до суду.