To ERDR through the court or another way to access information from the register

To ERDR through the court or another way to access information from the register

ДО ЄРДР ЧЕРЕЗ СУД АБО ЩЕ ОДИН СПОСІБ ЯК ОТРИМАТИ ДОСТУП ДО ВІДОМОСТЕЙ З РЕЄСТРУ

Часто на практиці виникає ситуація, за якої стороні захисту необхідно отримати інформацію із ЄРДР щодо руху кримінального провадження. Це зазвичай обумовлено потребою впевнитись у тому, що сторона обвинувачення приймала усі процесуальні рішення та здійснювала усі процесуальні дії у межах передбаченого законом строку.
З цією метою, захисники звертаються до органу досудового розслідування чи процесуального керівника з проханням надати такі відомості у порядку ст. 220 КПК Україну. Чи ефективно це? Не зовсім, адвокати у своїй переважній більшості натрапляють на відмову.  

Чи існує інший спосіб? Так - звернутися до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до ЄРДР. Позиція грунтується на практиці Вищого антикорупційного суду, деякі судді якого вважають надання доступу до таких відомостей можливим, звісно залежно від конкретної ситуації.

- Зокрема, в ухвалі від 10 лютого 2021 року (https://reyestr.court.gov.ua/Review/94860838) колегія суддів задовольнила клопотання сторони захисту і надала тимчасовий доступ до ЄРДР з можливістю зняття копії інформації щодо кримінальних проваджень  у повному обсязі по всіх розділах: «Основні відомості», «Кримінальні правопорушення», «Рух провадження», «Прикріплені файли», - пояснює старший партнер, адвокат  АО CREDENCE Артем Трекке.

Таким чином, дієвий алгоритм дій з метою отримання відомостей з ЄРДР має бути наступним:

1.   Звернення до сторони обвинувачення з клопотанням у порядку ст. 220 КПК України або з адвокатським запитом;

2.  Звернення до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до ЄРДР шляхом зняття копії інформації, що міститься у такій системі щодо кримінального провадження, посилаючись на неможливість довести певні обставини іншими способами та на вжиття заходів щодо отримання таких відомостей самостійно.